Özelleştirme kararları


Özelleştirme kararları

Özelleştirme İdaresi Başkanlığınca, çeşitli illerde yapılan araştırmalar sonucu imar planı farklılıklarına dair itirazlar reddedildi.

Antalya, Aydın, İstanbul, Kocaeli, Muğla ve Yalova’daki birtakım parsellerin imar planları ve plan farkılıkları onaylandı. Manisa’nın Soma ilçesindeki birtakım parsellere dair “ticaret kısmı ve yol” kullanım kararları getirilmesine yönelik imar planı farklılığıne oluşturulan itirazlar reddedildi

Özelleştirme İdaresi Başkanlığınca (ÖİB),Antalya, Aydın, İstanbul, Kocaeli, Muğla ve Yalova’daki birtakım parsellerin imar planları ve plan farkılıklarıne onay verildi.

Konuya dair Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete’de yayımlandı.

Buna göre, özelleştirme kapsam ve programında tespit edilen, mülkiyeti TTA Gayrimenkul AŞ adına kayıtlı, Antalya’nın Aksu ilçesi Kemerağzı Mahallesi’ndeki birtakım parsellere dair “ticaret-turizm-konut kısmı, park ve yol” kullanım kararları getirilmesine yönelik nazım ve program imar planları onaylandı.

Mülkiyeti Maliye Hazinesi adına kayıtlı Aydın’ın Didim ilçesi Didim Mahallesi’ndeki birtakım parsellere dair “ticaret-turizm-konut kısmı, kültürel tesis kısmı, anaokulu kısmı, ortaokul kısmı, lise kısmı, mesleki ve teknik öğretim tesisi kısmı, sıhhat tesisi kısmı, akaryakıt ve servis istasyonu kısmı, cami, trafo, park kısmı, alan ve yol” kullanım kararları getirilmesine yönelik nazım imar planı farklılığı, ek program imar planı ve program imar planı farklılığınin onaylanması kararlaştırıldı.

Özelleştirme kapsam ve programında tespit edilen mülkiyeti Maliye Hazinesi adına kayıtlı İstanbul’un Eyüpsultan ilçesi Göktürk Mahallesi’ndeki parsele dair “gelişme konut kısmı ve yol” kullanım kararları getirilmesine yönelik nazım ve program imar planı farklılığınin onaylanmasına karar verildi.

Mülkiyeti Maliye Hazinesi adına kayıtlı Kocaeli’nin Kandıra ilçesi Cebeci Mahallesi’ndeki birtakım parsellere dair “pansiyon kısmı” kullanım kararı getirilmesine yönelik etraf düzeni planı, nazım imar planı ve program imar planı onaylandı.

Mülkiyeti Sümer Holding AŞ ile birleştirilerek tüzel kişiliği sona erdirilen TTA Gayrimenkul AŞ adına kayıtlı Muğla’nın Datça ilçesi İskele Mahallesi’ndeki birtakım parsellere dair “gelişme konut kısmı, ibadet kısmı, teknik altyapı kısmı, park ve yol” kullanım kararları getirilmesine yönelik etraf düzeni planı farklılığı, nazım imar planı farklılığı ve program imar planı farklılığıne askı sürecinde oluşturulan itirazların reddedilmesi kararlaştırıldı.

Mülkiyeti Maliye Hazinesi adına kayıtlı Yalova’nın Armutlu ilçesi Armutlu Mahallesi’ndeki birtakım parsellere yönelik imar planı farklılığıne askı sürecindeki itirazlar sonucunda oluşturulan değerlendirmede, imar planı altlıklarının eski bulunduğu yönündeki itirazın kabulüne, diğerlerinin reddine ve ÖİB doğrulusunda tekrardan hazırlanan nazım ve program imar planı farkılıklarınin onaylanmasına karar verildi.

Özelleştirme kapsamında tespit edilen mülkiyeti Türkiye Şeker Fabrikaları AŞ adına kayıtlı Manisa’nın Soma ilçesi Kurtuluş Mahallesi’ndeki birtakım parsellere dair “ticaret kısmı ve yol” kullanım kararları getirilmesine yönelik imar planı farklılığıne askı sürecinde oluşturulan itirazların reddedilmesi benimsendi.

– Kütahya’da arazi toplulaştırması

Öte yandan, Kütahya’nın Aslanapa ilçesinin birtakım alanlarında Devlet Su İşleri 3. Bölge Müdürlüğü doğrulusunda kamu faydası gözetilerek mecburi arazi toplulaştırması uygulanacak.

Belirlenen sınırlar içersinde olup arazi toplulaştırma kriterlerine ideal bulunmayan yerler ve teknik olarak arazi toplulaştırma sahasına dahil edilmesi ideal görülmeyen tepelik, taşlık, çukurluk alanlarla yoğun sabit tesis kurulu alanlar toplulaştırma dışında kalacak.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*