En Çok Kullanılan Muhasebe Programları


En Çok Kullanılan Muhasebe Programları

  • ETA – En eski programlardan biri ve meslek liselerinde s-en çok gösterilen muhasebe programıdır. 2000’li yıllarda en çok ETA kullanılıyordu. Özellikle stok takibi çok iyi olan program, orta ölçekli firmalar ve Mali Müşavir Büroları tarafından tercih ediliyor.
  • ORKA – ETA gibi köklü ve çok kullanılan muhasebe programlarından birisi. Özellikle cari ve stok takibi konusunda başarılı. Şifreleri bir kereliğine tanımlamanın yeterli olduğu, tek tuşla raporları karşınıza çıkaran, hem stok hem döviz değerlerini takip etmenizi sağlayan fiş giriş ekranı olan, banka ekstrelerini internetten indirip kolayca muhasebeleştiren, KDV Beyannamesinde yer alan uyumsuzlukları kendi kendine denetleyen bir muhasebe programı.
  • LOGO – Gelmiş geçmiş en çok kullanılan muhasebe programı. Diğer programlara göre kullanması zor bir yazılıma sahip olmasına rağmen, yazılım fiyatı en yüksek seviyededir. 16 kullanıcıya kadar kullanıcı artışı yapılabilmekte ve 25 ayrı firmanın takibi yapabilmekte. Değişen kanunlara tam uyum sağlar.
  • LUCA – Resmi kanallar ile gerçekleştirilen muhasebesel işlemlerin, kasa, yevmiye defteri, defteri kebir, mizan, KDV beyannamesi, muhtasar beyannamesi, gelir tablosu, bilanço, BA/BS formunun hazırlandığı, masraf merkezlerinin takip edildiği, muhasebe fişlerinin otomatik olarak oluşturulduğu ve resmi kurumlara gönderilmesi gereken belgelerin elektronik ortamda gönderildiği uygulama. Özellikle Mali Müşavir büroları Luca’yı tercih ediyor.
  • NEBİM – Kurumsal Kaynak Planlama şeklinde açılımı olan ve kısa adı (ERP) programı olan programlardan biridir. Alanındaki iş uygulamalarıyla kurumların iş süreçlerini destekleyen Nebim, 1966’dan bu yana Türkiye’nin en köklü geçmişe sahip bağımsız yazılım firmalarındandır. Hazır giyim, ayakkabı, zincir mağazalar, çok katlı mağazalar ve optik yazılımlarında Türkiye’nin en fazla tercih edilen yerli yazılım firmasıdır.

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*